Oι εγγραφές μαθητών/τριών στα Δημόσια Νηπιαγωγεία και Δημοτικά Σχολεία της χώρας για το σχολικό έτος 2024-2025, παρατείνονται μέχρι και την Τετάρτη 27 Μαρτίου 2024.

ΦΥΣΙΚΗ ΑΓΩΓΗΣ &ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Την Δευτέρα  11 Μαρτίου 2024 πραγματοποιήθηκε στο Δημοτικό Κολυμβητήριο  Πτολεμαΐδας ΑθλοΠΑΙΔΕΙΑ  Κολύμβησης Δημοτικών Σχολείων Εορδαίας.

Η ΑθλοΠΑΙΔΕΙΑ διοργανώθηκε από τη Δ.Π.Ε. Κοζάνης σε συνεργασία με την Κ.Ε.Δ. Εορδαίας και την Αθλητικής Ακαδημίας Κολύμβησης ‘’Δελφίνια Πτολεμαΐδας’’, στα πλαίσια της ανάδειξης των ιδεών, της ευγενούς άμιλλας και του σεβασμού, καθώς και των αξιών της συμμετοχής  και της προσπάθειας.

Η Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση Κοζάνης ευχαριστεί  τον Δήμο Εορδαίας για την ιατρική κάλυψη, τον Σύλλογο Εκπαιδευτικών Π.Ε. Εορδαίας για τα μετάλλια , την Αθλητική Ακαδημία Κολύμβησης ‘’Δελφίνια Πτολεμαΐδας ‘, τους Διευθυντές Σχολείων και τους Συναδέλφους Εκπαιδευτικούς  για την εξαιρετική συνεργασία τους.